trarenderu

Arka Plan Fotoğraf Derneği Başkanı ve Arka Plan Sanat gazetesi Genel Yayın Yönetmeni A.Niyazi Sertkalaycı ve dernek üyesi Erdal Küçüktatıl Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan'ı makamında ziyaret etti. Arka Plan'ın geçmiş dönemlerde Tarsus'ta yaptığı fotoğrafçılık faaliyetleri ve açmış olduğu atölyeler hakkında bilgi veren Sertkalaycı, bundan sonraki süreçte Tarsus'ta yapılabilecek faaliyetler için de etkileşim halinde olabileceklerini dile getirdi. Dijitalleşen dünyada fotoğrafın modern sanatlar içerisinde yeri ve değeri ile önemine de değinilen ziyarette, ikinci sayısı yayımlanan Arka Plan Sanat gazetesi ve hedefleri hakkında bilgi verildi.

 

 

Başkan Bozdoğan ise Arka Plan Sanat'ın amatör bir ruhtan çıkan profesyonel bir yayın organı olduğunu dile getirdi. Yazılı basının yok olmaya başladığı günümüzde böyle bir gazete ile sanat ve sanatçıya sunduğu katkılarından dolayı ayrıca teşekkür eden Tarsus Belediye Başkanı Bozdoğan, bundan sonraki süreçte belediye olarak her türlü sanatsal faaliyete destek vereceklerini söyledi. Fotoğrafın öneminden de bahseden Bozdoğan, Arka Plan Fotoğraf Derneğini kutladı.

 

Ziyaretin sonunda Arka Plan Fotoğraf Atölyelerinin çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşan kolaj bir çalışmayı dernek adına takdim eden Sertkalaycı, ayrıca Arka Plan Sanat gazetesinin ilk iki sayısı ile Arka Plan Foto-Röportajları kitaplarını da Bozdoğan'a hediye etti.